Всеукраїнський тиждень права

10 груд. 2017
Проведення Всеукраїнського Тижня права в закладах освіти

Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в період, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав      людини.
          З 04 по 10 грудня 2017 року в школах Царичанської ОТГ проводився вже традиційний Всеукраїнський тиждень права, у якому активну участь взяли учні та вчителі школи.
З метою надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості та культури у закладах  проводилися різноманітні заходи, до участі в яких залучалися органи учнівського самоврядування, працівники поліції.

У бібліотеці Царичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів працювала виставка літератури правового змісту. Протягом тижня  працівником ювенальної превенції Царичанського відділення поліції старшим лейтенантом Сиротою Оленою Юріївною були проведені профілактичні бесіди на тему: «Права людини. Знай свої права. Конвенція ООН про права дитини».

8 грудня у 1-11 класах школи був проведений єдиний Всеукраїнський урок «Права людини». До цього уроку учні класів підготували тематичні газети, стіннівки, мультимедійні презентації,  виставки літератури, плакати та      малюнки    на      правову      тематику.
       Тиждень права показав, що практично кожен учень знає, що серед основних його прав: право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагу до себе. Це невеликий перелік прав людей, встановлених законодавством України, які повинні забезпечуватися державою. Винні ж у порушенні таких прав несуть юридичну відповідальність.
Під час заходів наголошувалося, що основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами і так далі. І якщо дотримання поведінкових норм буде здійснюватися щоденно, то менше буде допускатися правопорушень.