Поліомієліт

28 січ. 2022
В Україні стрімко поширюється серед дітей поліомієліт, насамперед через недостатній рівень охоплення вакцинацією від цієї недуги. Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням: дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, іноді може закінчуватися смертю хворого.Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через слину, заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років.

В Україні стрімко поширюється серед дітей поліомієліт, насамперед через недостатній рівень охоплення вакцинацією від цієї недугиПоліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням: дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, іноді може закінчуватися смертю хворого.Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років.